PROJEKTY / REALIZACE

 

Předmětem architektonické studie je návrh patrového rodinného domu v lokalitě Hranice. Pozemek je mírně svažitý severozápadním směrem od komunikace a nachází se téměř na okraji zastavěného území města v původně chatařské lokalitě "Pod Hůrkou". Na pozemku je stávající rekreační objekt, u něhož se předpokládá celková demolice.

Krásné zadání na přepracování dispozice a kompletní návrh bytu ve starém domě s vysokými stropy. Požadavek na tři ložnice a ladění interiéru do přírodních barev (hnědá, béžová, zelená).

Zadáním byl návrh chodby a kuchyně v panelákovém bytě 4+1, který již opustily dospělé děti. Kuchyně na velmi malé ploše, přesto s maximálním využitím v minimalističtějším pojetí. Chodba se zrcadlovými dveřmi, které nahradí stávající posuvné laminátové dveře od šatní skříně a skladu. Temný kout chodby se tak krásně projasní a tapeta s lamelovým...

Zadáním od klientů bylo vytvoření nového venkovního sezení namísto nevyhovujícího stávajícího. Požadavkem byla venkovní sauna a zakomponování stávajícího kruhového bazénu a stávající udírny. Limitem místa byly stávající nově vysazené stromy.

Zadáním klientů byl návrh okolí novostavby rodinného domu obsahující přístřešek pro auto, sklad na nářadí, terasu, zpevněné plochy, vyvýšené záhony a ohniště. Rodinný dům byl postaven v zahradě, kterou rodina využívala k rekreaci a zůstaly tady dvě chatky. Součástí zadání bylo zvážení jejich využití. Nakonec jsme vybrali variantu bez chatek,...

Návrh okolí rodinného domu v Suchdole nad Odrou byl vypracován ve 3 variantách tak, aby mohl klient zvážit, která je pro něj ekonomicky a uživatelsky výhodná. Zadáním bylo využití stávajícího objektu garáže a vytvoření dalšího stání pro druhé auto. Finální variantou se nakonec stala ta první.

Byla jsem požádána svou dlouholetou klientkou, zda-li bych nezpracovala studii rekonstrukce RD jako překvapení pro potomka. Je to tedy trochu experimentální projekt a jsem velmi zvědavá jak dopadne, protože zpracovávat projekt bez investora není úplně běžná věc. Jsem na výsledek hodně zvědavá.