NÁVRH INTERIÉRU BYTU 3+KK VE VSETÍNĚ

29.08.2023

Kompletní návrh interiéru bytu pro milovnici knih a její dva dospívající syny. Požadavek na jednoduchý, světlý, čistý, elegantní a nadčasový design, který se jen tak neokouká. Materiálově dané dubovou dýhou a bílým leskem, o nichž paní klientka již věděla, že jí naprosto vyhovují.  Požadavek na jinou než masivní dřevěnou podlahu, se kterou neměla dobrou osobní zkušenost a nevyhovovala jí náročnost údržby.

Spojily jsme původně oddělenou koupelnu se záchodem, abychom dokázaly vměstnat chybějící šatní skříň s lavičkou u vstupu. Toaleta je i nyní, v rámci koupelny, oddělená s vlastním větracím oknem. Vešel se prostorný sprchový kout, dvě umyvadla, pračka i sušička a spousta úložného prostoru. Velkoformátový keramický obklad a více světelných zdrojů napomáhá zdání optické prostornosti a útulnosti.

Poloha kuchyně zůstala zachována, ale byla lépe zorganizována tak, aby vysoké skříně byly na boku nikoli uprostřed obytného prostoru. Zároveň k nim byl do bloku připojen prostorný botník, který by jako solitér na chodbě překážel. Kuchyňská linka plynule přechází až do části s pohovkou a poskytuje zde odkládací a úložnou funkci. Díky tomu prostor působí uceleně a harmonicky. Původní obytný prostor nebyl dobře dispozičně řešen a jeho uspořádání nenabízelo prostor pro umístění televize. Toho jsme dosáhly umístěním dřevěné příčky do prostoru, která pojme z jedné strany nástěnnou televize a z druhé je k ní přisunut jídelní stůl. Z prostoru od pohovky je povrch příčky opatřen tmavě šedým deskovým materiálem tak, aby televize barevně lépe zapadla a tolik, v jinak celkově světlém interiéru, nevyčnívala. Z prostoru kuchyně a zároveň na bocích je příčka opláštěna zrcadlem. To pomáhá prostor opticky zvětšit a zároveň prosvětlit, protože orientace oken v této místnosti je severovýchodní a hladina přirozeného osvětlení není nejvyšší. Pod stropem se našlo místo i pro knihy paní klientky a spolu s několika zdroji osvětlení snad ve finále vznikne příjemné místo k odpočinku právě třeba nad knihou a dobrou kávou. Nejdelší stěna linoucí se celým bytem je opatřena tapetou s jemným vzorem. Interiérové dýhované dubové dveře jsou opatřeny falešnými plnými nadsvětlíky - obkladem - jež rovněž napomáhá prostor opticky zvětšit.

V ložnici se našlo místo pro palmu, po které paní klientka toužila a původně si ji představovala v prostoru s pohovkou. V ložnici jsou lepší světelné podmínky a také více prostoru, který palma potřebuje. Aby palmě nebylo smutno přidaly jsme pokojovek více a to i formou tapety za čelem dvojpostele. Nyní se tedy pokojovky na tapetě prolínají s těmi v prostoru a dělají si společnost. Nesmí chybět subtilní kovové police na knihy nad postelí, zateplení textiliemi (koberec a závěsy se záclonami), prostorná šatní skříň podél celé jedné zdi a také velké zrcadlo s osvětlením.

Studentský pokoj pro dva dospívající syny je pojmut symetricky tak, aby prostor působil harmonicky a zároveň měl každý své 'soukromí'. Barevně a materiálově ve shodě se zbytkem bytu, přesto trochu temněji. Je to přeci jen 'pánský' prostor, šedá mu dodává na eleganci a také díky jihozápadní orientaci oken je možné si toto dovolit. V blocích s postelemi jsou umístěny šatní skříně a spousta úložných prostorů. Doplněno je to pracovními stoly a židlemi. Prostor je zateplen tapetou, obkladem stěny, kusovým kobercem a závěsy se záclonami.

Celý prostor je sjednocen jednotně pojatou podlahovou vinylovou krytinou ve světlém dubovém dekoru, která svou praktičností určitě nezklame. V koupelně je na podlaze použit stejný velkoplošný obklad jako na stěnách.

 

FOTOGRAFIE STÁVAJÍCÍHO STAVU