NÁVRH BYTU 4+KK V KUNÍNĚ

23.10.2022

Krásné zadání na přepracování dispozice a kompletní návrh bytu ve starém domě s vysokými stropy. Požadavek na tři ložnice a ladění interiéru do přírodních barev (hnědá, béžová, zelená). 

Snažila jsem se minimalizovat stavební úpravy (netvořit zbytečné finanční výdaje) např. nevytvářet další stavební otvory v nosné zdi a zachovat ty stávající obloukové. I přes to bylo nutné k některým stavebním úpravám přistoupit, protože bez nich by to vůbec nemělo smysl. Základem je vždy koncepce prostoru a zde bylo potřeba dispozici zásadně otevřít a prosvětlit. Zakomponovala jsem stávající masivní vstupní dveře, které paní klientka zvažovala odstranit. Mnohdy stačí nátěr a stará kvalitní věc může sloužit spokojeně po další desetiletí. Zde bylo pouze nutné vyřešit problém s nezatepleným prochladávajícím plesnivějícím překladem. Po odevzdání návrhu dispozice bytu, (když už bylo zřejmé, že kuchyně zůstane de facto ve stávající poloze) bylo přáním paní klientky, aby např. poloha zásadních funkcí v kuchyni zůstala na původním místě (dřez a varná deska/digestoř). Ačkoli by zřejmě byla více vyhovující poloha jiná, paní klientka byla s touto spokojená (osobní zkušenost) a nepřála si ji měnit.

Odevzdány byly dvě varianty kuchyně (jedná typová IKEA a jedna na míru od truhláře) a zároveň dvě varianty koupelny ( jedna s prostorným sprchovým koutem a jedna s vanou).

FOTOGRAFIE STÁVAJÍCÍHO STAVU

PŮDORYS STÁVAJÍCÍHO STAVU